Tomas Berdych a.k.a. The Birdman - A Fan Site since 2004

BLOG

Tomas Berdych back to tennis on Bucharest clay

Posted on September 11, 2011 at 3:25 PM

Bucharest - Romania

Berdych je rád, že se nepotvrdila horší varianta zranění


11 09 2011 | SPORTOVNI NOVINY CZ


Praha - Raketu držel Tomáš Berdychnaposledy před devíti dny. Kvůli zraněnému ramenu tehdy nedohrál třetí kolograndslamového US Open, ale dnes odletěl do Rumunska s nadějí, že pomůžedaviscupovému týmu tenistů v Bukurešti udržet příslušnost ve Světové skupině.Na vyšetření u fyzioterapeuta Pavla Koláře se naštěstí nepotvrdila obavaodborníka, že by mohlo jít o vážnější komplikaci.


Existovala varianta utrženého svalu vpravém rameni, kvůli kterému Berdych nedohrál už semifinále turnaje vCincinnati a v New Yorku vzdal v třetím kole zápas se Srbem JankemTipsarevičem. "Kolář z toho měl strach a obával se toho, ale magnetickárezonance to naštěstí neukázala," oddechl si Berdych. "Nemůžu říci,že je vše zažehnáno, protože jsem nehrál, ale je to na dobré cestě,"doufal.


Rameno Berdycha v klidovém stavunebolelo. Problém vyvstával až v momentu, kdy vzal raketu do ruky. V posledníchdnech proto alespoň trénoval kondici. "Když jsem dělal svoje tréninkyběhání, tak mě to vůbec v ničem nelimitovalo," řekl.


Zátěž na kurtu zkusí devátý hráč světapoprvé na bukurešťské antuce. Chce včas kapitánovi oznámit, zda bude moci doutkání nastoupit. "Věřím, že to bude dobrý a nebude mě to v ničemlimitovat, ale musím být stoprocentně fit. Proto bych chtěl v úterý nebo vestředu zkusit hrát pořádný trénink, abych věděl, jak na tom jsem."


Fakt, že se hraje na antuce, kde jetenis kvůli delším výměnám o něco náročnější, Berdych neřešil. "Pokud sivyzkouším, že rameno je stoprocentně v pohodě, tak nevidím problém, jestli sehraje na antuce nebo na betonu," konstatoval.


V rámci léčby bral i protizánětlivéléky a v posledních čtyřech dnech se třikrát objevil v bráně motolské nemocnicea mířil do ordinace ke Kolářovi. "Není to moje oblíbený místo, to ne.Říkám mu, rád vás vidím, ale kdybych vás viděl až při Davis Cupu, tak by tobylo lepší. Ale člověk to musí zvládnout," řekl pětadvacetiletý tenista.


Letošní sezona je pro Berdychanezvyklá. Už čtyřikrát nedohrál turnaj. "Úplně jsem se toho zhrozil, kdyžjsem nad tím přemýšlel," řekl. V únoru nenastoupil v Rotterdamu kvůlichřipce k duelu s Francouzem Jo-Wilfriedem Tsongou a poté ho stehenní svalvyřadil v Dubaji ze zápasu se Srbem Novakem Djokovičem. Světové jedničceDjokovičovi vzdal znovu v Cincinnati a naposledy nedohrál na US Open.


Berdych má od dubna nového španělskéhofyzioterapeuta a bude s ním muset řešit, jak podobným situacím do budoucnapokud možno předcházet. "Nevím, zda jsou tahle zranění známkou, ženedokážu poslouchat svoje tělo, nebo jen známkou, že stárnu a už nic nedohraju.Budu se muset snažit s tím něco udělat," dodal Berdych.

 

 
 

Click the Thumbnail to read article in English

 

 

Article translation from Czech into English

 
 
 


 
 

Categories: None