Tomas Berdych a.k.a. The Birdman - A Fan Site since 2004

BLOG

Tomas Berdych Latest interview after withdrawal at the US Open

Posted on September 11, 2011 at 2:15 PM

Tomas Berdych interview in Prague on Sunday, September 11, 2011

Berdych začnetrénovat až v Bukurešti. Ale zvládneme to, věří před baráží


11. září 2011 | IDNES.cz

 

Byť se termín daviscupové baráže v Rumunsku neúprosněblíží, dvojice nejlepších českých tenistů minulý týden netrénovala. Nuceně.Radek Štěpánek i Tomáš Berdych dostali od docenta Pavla Koláře naordinovanýklidový režim - oba totiž trápí zraněné rameno.


"Věřím, že budeme mít nejsilnější tým a zvládnemeto," optimisticky hlásí Tomáš Berdych.


Devátý tenista světového žebříčku se na první lehkýtrénink po několikadenní pauze chystá až v Bukurešti. Do Rumunska však odjel kbarážovému utkání Davidova poháru optimistický.


Jaká je aktuální zpráva o vašem zdravotním stavu?


Vyšetření magnetickou rezonancí naštěstí neprokázaloto, čeho se Pavel Kolář obával, že by se mohlo jednat o vážnější zranění adlouhodobější léčbu. Problém tam ale nějaký je. U docenta Koláře jsem bylvlastně okamžitě po návratu z New Yorku, absolvoval jsem sonografii,magnetickou rezonanci a samozřejmě, musel jsem dodržovat klidový režim. Naposlední kontrole jsem  byl v sobotu.


Kdy jste naposledy hrál tenis?


Na US Open v New Yorku.


S tréninkem tedy začnete až v Bukurešti?


Půjdu si hned lehce zahrát a někdy v úterý bych snadměl absolvovat trénink opravdu naostro, abych viděl, jak to se mnouvypadá. 


Cítíte vrameni nějaké zlepšení?


Určitě,jenže mě to ani předtím v klidu vůbec nebolelo. Posun tam zcela jistě je, cožmi potvrdil i pan Kolář. Tak snad to i nadále půjde dobrou cestou. Jsemzvědavý na první trénink. 


Sám jstepřed časem naznačil, že v Davisově poháru nastoupíte pouze, pokud budetestoprocentně připravený...


...a to platí nadále! Nemůžu přemýšlet, že to prostě půjdu jenom zkusit a čekat,že ten zápas nějak vydržím.  Daviscupové zápasy jsou dlouhé a pouzevydržet utkání na tři vítězné sety, když člověk není fit, se nedá. 


Kromě vásse s bolavým ramenem trápí také Radek Štěpánek. Bude mít jeho zdravotní stavnějaký vliv na vaše rozhodnutí, zda hrát?


Nebude.Byť je Davisův pohár kolektivní soutěž, v tomhle se každý z nás musí dívat nasebe. Je to o našem zdraví. 


Náročnostbarážovému duelu navíc dodává povrch, Rumuni připravují antukový kurt. Na ni seasi moc netěšíte, že?


Toje asi největší problém, který teď mě čeká. Ale jsem profík a jedu do Bukureština to, abych přechod z tvrdého povrchu na antuku prostě zvládl, za pár dnůse připravil a byl schopen udělat body.


Překvapilovás, že v soupeřově nominaci nefiguruje nejlepší rumunský hráč VictorHanescu? 


Zvláštníže nehraje, když to není kvůli zranění.  Jenže mluvit o oslabeném týmu jehrozně ošemetné. My se taky potýkáme s problémy... Uvidíme v pátek, jakbude který tým silný. U nás doufám, že co nejsilnější.


Přiabsenci Haneska jste však výraznými favority.


To bychom byli, i kdyby Hanescu hrál. Když hraju já aRadek plus nás doplňují kluci, jsme daleko silnější než Rumuni. Ale je toDavisův pohár. Vždyť i u nás se letos v zápase proti Kazachstánu nepotvrdilo,že favoriti vyhrávají, takže musíme hrát baráž. Každopádně věřím, že jizvládneme.

 

 
 
 

Click the Thumbnail to read interview in English

 

       

 

Interview translation from Czech into English

 
 
 
 
 

Categories: None